Bocsi, de a gyök alatt nincs a billentyűzeten.Házi feladatként kaptam logaritmusos egyenletet, amit nem tudok megoldani. Segítségeteket kérem!2012. jan. 16. 19:22
1/2 anonim válasza:
lg10 = 1, így ha mindkét oldalból kivonsz egyet, az azt jelenti, hogy
1/3lg* (271+3gyök alatt 2 X) = 1 szorozz át hárommal
lg* (271+3gyök alatt 2 X) = 3 (ezen a ponton nem tudom értelmezni a lg utáni csillagot, de ha attól eltekintek, akkor a logaritmusfüggvény szigorú monotonitása miatt felírható a következő:)
271+3gyök alatt 2 X = 1000
Innentől nincs logaritmus a feladatban, menni fog?
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Menni fog így.
2012. jan. 16. 20:41