Másodfokú szöveges feladat megoldás?

egy ballagó osztályban mindenki megajándékozta minden osztálytársát a saját fényképével, mennyi volt az oszt létszám ha 1056 fénykép csrélt gazdát?
2012. febr. 5. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem n*(n-1) azaz 33*32=1056
2012. febr. 5. 20:32
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is, viszont azt már nem tudom, hogy hogyan írható fel másodfokú egyenletként.
2012. febr. 5. 20:38
 3/7 anonim ***** válasza:

n(n - 1) = 1056

n² - n - 1056 = 0


Ez elég másodfokú? :-)

2012. febr. 5. 21:11
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ismétlés nélküli variáció n elemből 2 egyenlő 1056-al, ahol az n az osztály létszáma.
2012. febr. 5. 21:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért lenne ez variáció, szerinted itt van kiválasztás ÉS sorbarendezés..?


Ez egy sima kombináció, mégpedig ismétlés nélküli.

2012. febr. 5. 22:05
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettek! az n(n-1) -es törvényt már el is felejtettem ...vagy miez.. a lényeg,hogy köszönöm mindenkinek:)
2012. febr. 5. 22:53
 7/7 anonim ***** válasza:

# 5/6


Ha nem tudsz még nem gond...viszont ne okoskodj. A kombinációnál számít a sorrend de itt mindenki adott mindenkinek, szóval azt is kell számolni, hogy Pista adott Marinak és Mari is Pistának. A kombináció csak az egyiket veszi figyelembe. Továbbá azért ismétlés nélküli variáció, mert Pista nem ad saját magának képet.

A variáció n elemből 2-t: n!/(n-2)!=(n-1)*n. Ez egyenlő 1056-al.


[link]


Nézd meg a variáció alcím alatti részt.

2012. febr. 6. 16:13