2012. aug. 18. 15:08
1/1 anonim válasza:
25=5^2
köggyök(25)=5^(2/3)
mert köbgyök az 1/3. hatványt jelenti.
log 5^(2/3) = 2/3*log 5=2/3
Mert a kitevő kihozható a log elé.