SOS logaritmus ezt hogy kell kiszámolni?


loggyökalatt3 9=?

gyökalatt 3= 3 az 1/2... de ezt hanyadikra kéne emelni hogy 9 legyen?


2013. jan. 3. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:

9= 3^2=(gyök(3))^4


loggyökalatt3 9 =

loggyökalatt3 (gyök(3))^4 =

4*loggyökalatt3 (gyök(3)=4*1=4


A 2. és 3. sor között kihasználtam, hogy

log n^k=k*log n

2013. jan. 3. 22:15
 2/3 A kérdező kommentje:
Tehát akkor jólértem a 4 megoldás, mert akkor értem:) ... hát ez baromi egyszerű volt... túlbonyolítottam igazából, nagyon nagyon szépen köszönöm!!
2013. jan. 3. 22:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen 4 a megoldás


A gyök3-at negyedikre emeled, akkor épp 9 lesz belőle.

2013. jan. 3. 22:51