loggyökalatt3 9=?
gyökalatt 3= 3 az 1/2... de ezt hanyadikra kéne emelni hogy 9 legyen?
2013. jan. 3. 22:11
1/3 anonim válasza:
9= 3^2=(gyök(3))^4
loggyökalatt3 9 =
loggyökalatt3 (gyök(3))^4 =
4*loggyökalatt3 (gyök(3)=4*1=4
A 2. és 3. sor között kihasználtam, hogy
log n^k=k*log n
2/3 A kérdező kommentje:
Tehát akkor jólértem a 4 megoldás, mert akkor értem:) ... hát ez baromi egyszerű volt... túlbonyolítottam igazából, nagyon nagyon szépen köszönöm!!
2013. jan. 3. 22:31
3/3 anonim válasza:
Igen 4 a megoldás
A gyök3-at negyedikre emeled, akkor épp 9 lesz belőle.