Hátározza meg az "x" azon érékét amelyre igaz, hogy :kettes alapu log x= kettes alapu log 6+ kettes alapu log 2- kettes alapu log 4?

2.feladat: Adja meg az x^2 + y^2=100 (x négyzeten meg y négyzeten) körnek azon pontjait amelynek ordinátája -6. 3.feladat : A valós számok mely értékeire teljesűl (0;2*pí) intervallumban hogy sin x nagyobb egyenlő ,mit 1/2?

2012. dec. 16. 18:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Első felad. megoldása log(x)=log(6*2/4)=log(3),innen x=3.

ahol log() a kettes alapú log.-ot jelöli.

Második f. megold.: Ha y=-6, akkor x^2+36=100. Tehát x^2=64,így x1=-6 illetve x2=6. Tehát (-6;-6) és (6;-6) pontokhoz jutottunk.

Harmadik f. megold.: A két függvény ábrázolása után: pi/6<=x<=5*pi/6, sin(pi/6)=sin(5*pi/6)=1/2.

2012. dec. 16. 20:25