Mi az a logaritmus? És ezt a példát hogy kell kiszámolni log7 (x2+x) = log7 (10-2x)?


2012. dec. 8. 13:16
 1/3 anonim ***** válasza:

log7(x2+x)=log7(10-2x)

Mivel azonos az alap, és a log7(x) szigorúan monoton növő függvény, a logaritmus elhagyható.

ekkor x^2+x=10-2x Ez egy sima másodfokú egyenlet, megoldva kijön, hogy x=-5 vagy x=2.

(feltételezem az x2 az x négyzet akar lenni)

logaritmust meg keresd meg a neten, sok helyen leírják!

2012. dec. 8. 13:22
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát ez volt a kérdés: Mennyi az 'x' pontos értéke?

Beirtam az előző válasz eredményét de nem fogadja el!

2012. dec. 8. 16:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Beírtam, hogy -5 vagy 2 lehet az x. Hidd el, hogy ez a jó megoldás! Ellenőrizd újra, hogy jól írtad-e le a feladatot!
2012. dec. 8. 18:08