Hogyan kell ezt kiszámolni számológép segítségével (logaritmus)? Sehogyan sem akar kijönni. Kép mellékelve!


A végeredményt is oda írtam.

[link]


2012. jún. 7. 20:34
 1/2 anonim ***** válasza:

köbgyök az 1/3. hatvány, vagyis


log_2 köbgyök(5)=log_2 5^(1/3)=1/3*log_2 5


Ugye log azonosság, hogy a hatvány kitevőt ki lehet vinni.


log_2 5-öt át lehet írni: lg 5/lg 2 alakba.

Ami azért jó, mert sok számológépen nincs 2-es alapú logaritmus, de van 10-es vagy természetes alapú.


log_2 köbgyök(5)=log_2 5^(1/3)=1/3*log_2 5=

1/3*lg5/lg2=0,774


A másik ugyanígy

1/5*lg3/lg7=0,113

2012. jún. 7. 21:05
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Ment a zöld kéz!
2012. jún. 7. 21:07