Srácok valaki! Hogy kell ki számolni számológéppel hogy pl: kettes alapú logaritmus kettő vagy hármas alapú logaritmus három. (Tudom hogy egyszerűek megy fejben is de csak példát írtam. )? Victoria GVT-736 tipusú számológép.


2012. márc. 5. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a számológépek többsége csak tízes alapú logaritmust tud (a "log" gombra nyomva), nem tudom a tiéd milyen, esetleg keress rá használati utasításra a neten.
2012. márc. 5. 17:49
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy, hogy melyiket tudja a gép, így lehet számolni:

[link]

A kérdést kicsit módosítottam, hogy az alap és a keresett szám ne legyen ugyanaz.

2012. márc. 5. 17:56
 3/4 anonim ***** válasza:

vegyük az egyik példád:

log2 (2)=x

azonosság szerint:

2^x=2

10alapú logaritmus alá viszed mindkettőt:

lg2^x=lg2

xlg2=lg2

x=lg2/lg2


Itt most nem kellett számolni géppel, de amúgy így az x-et már meg tudod kapni, mert csak 10es alapút kell számolni.


Szerintem nincs egyszerűbb, de vannak olyan gépek amik bárhányat tudnak számolni

2012. márc. 5. 17:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Ám mégis van egyszerűbb éppen előttem írták:)
2012. márc. 5. 18:00