2012. márc. 5. 17:28
1/4 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy a számológépek többsége csak tízes alapú logaritmust tud (a "log" gombra nyomva), nem tudom a tiéd milyen, esetleg keress rá használati utasításra a neten.
2/4 anonim válasza:
Mindegy, hogy melyiket tudja a gép, így lehet számolni:
A kérdést kicsit módosítottam, hogy az alap és a keresett szám ne legyen ugyanaz.
3/4 anonim válasza:
vegyük az egyik példád:
log2 (2)=x
azonosság szerint:
2^x=2
10alapú logaritmus alá viszed mindkettőt:
lg2^x=lg2
xlg2=lg2
x=lg2/lg2
Itt most nem kellett számolni géppel, de amúgy így az x-et már meg tudod kapni, mert csak 10es alapút kell számolni.
Szerintem nincs egyszerűbb, de vannak olyan gépek amik bárhányat tudnak számolni
4/4 anonim válasza:
Ám mégis van egyszerűbb éppen előttem írták:)