I. log3 (2X-3)+log3 5=log3 (4y+15)
II. log2 (3x-1)+log2 (y-4)=9
Ha valaki ezt meg tudná oldani nekem nagyon megköszönném! :)
2012. febr. 9. 19:32
1/3 anonim válasza:
I: log3 ((2x+3)*5) = log3 (4y+15)
a log függ szig mon nő
ezért: (2x+3)*5=4y+15
10x+15=4y+15
10x=4y
y=2,5x
II: log2 (3x-1) + log2 (2,5x-4) = 9
log2 ((3x-1)*(2,5x-4))=9
2^9=(3x-1)*(2,5x-4)
Innét kiszámolod a hatványt, beszorzol, és megoldod a másodfoku egyenletet
2/3 anonim válasza:
Ja és persze kikötés:
2x-3>0-----x>1,5
4y+15>0----y>-3,75
3x-1>0-----x>1/3
y-4>0------y>4
3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen ez életmentő volt. :)
2012. febr. 9. 20:51