Logaritmus egyenletrendszer sürgős?


I. log3 (2X-3)+log3 5=log3 (4y+15)

II. log2 (3x-1)+log2 (y-4)=9

Ha valaki ezt meg tudná oldani nekem nagyon megköszönném! :)



2012. febr. 9. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:

I: log3 ((2x+3)*5) = log3 (4y+15)

a log függ szig mon nő

ezért: (2x+3)*5=4y+15

10x+15=4y+15

10x=4y

y=2,5x


II: log2 (3x-1) + log2 (2,5x-4) = 9

log2 ((3x-1)*(2,5x-4))=9

2^9=(3x-1)*(2,5x-4)

Innét kiszámolod a hatványt, beszorzol, és megoldod a másodfoku egyenletet

2012. febr. 9. 20:37
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja és persze kikötés:

2x-3>0-----x>1,5

4y+15>0----y>-3,75

3x-1>0-----x>1/3

y-4>0------y>4

2012. febr. 9. 20:41
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen ez életmentő volt. :)
2012. febr. 9. 20:51