Logaritmus? Ezt hogy kell megoldani?


[link]

Kérlek segítsetek mert nagyon fontos:(


2012. jan. 24. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
3x-5 =< 4 az 1őn...
2012. jan. 24. 17:40
 2/7 A kérdező kommentje:

és akkor 3x-5=<4

x=<3

? vagy nem?:S nem értem..:(

2012. jan. 24. 17:46
 3/7 A kérdező kommentje:

vagy és akkor 3x-5=<1

x=<2

2012. jan. 24. 17:52
 4/7 A kérdező kommentje:

leírom a feladatot mert nem jeleníti meg a képet:

szóval:

4-es alapú logaritmus (3x-5)=<1

2012. jan. 24. 18:02
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es alapú logaritmus (3x-5)=<1. Az indulás lehet a bal oldali kifejezéshez tartozó függvény elemzése is. Az eredeti log4(x) függvényt kell transzformálni, de ez a transzformáció nem változtatja meg a fv. monoton növekedését. Tehát elegendő megoldani log4(3x-5)=1 egyenletet, aminek megoldása x=3. Így az egyenlőtlenségünk megoldáshalmaza =˙{x| x>=3}.
2012. jan. 26. 08:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Javítás a megoldáshalmaz =˙{x| x<=3}
2012. jan. 26. 08:19
 7/7 anonim ***** válasza:
További javítás. És figyelembe kell venni, hogy a fv. szakadási helye zérusról 5/3-ra vált. Tehát a megoldáshalmaz =˙{x| 5/3<x<=3} Tehát ]5/3, 3] intervallumon a fv. nem vesz fel 3-nál nagyobb értéket. És ez már a véglegesen kijavított eredmény.
2012. jan. 26. 08:26