2015. jan. 29. 18:00
1/2 anonim válasza:
A=592 cm2 (ez a felszín)
a=12 cm b=10 cm c=?
Ha jól számoltam a könyv alapján akkor itt a megoldás.
592= 2*(12*10+10*c+12*c)
592= 2*(120+10c+12c)
592=240+20c+24c
592=240+44c /-240
352=44c /:44
8=c
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. jan. 29. 19:34