Egy téglatest felszíne 592 cm2, egy csúcsában találkozó két élének hosszúsága 12 cm és 10 cm. Mekkora az ebbe a csúcsba futó harmadik éle?

2015. jan. 29. 18:00
 1/2 anonim ***** válasza:

A=592 cm2 (ez a felszín)

a=12 cm b=10 cm c=?


Ha jól számoltam a könyv alapján akkor itt a megoldás.


592= 2*(12*10+10*c+12*c)

592= 2*(120+10c+12c)

592=240+20c+24c

592=240+44c /-240

352=44c /:44

8=c

2015. jan. 29. 18:39
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. jan. 29. 19:34