Egy téglatest felszíne 592cm2 egy csúcsban találkozó két éle 12cm és 10cm. Mekkora az ebbe a csúcsba futó harmadik éle?

2012. ápr. 2. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
C=8
2012. ápr. 2. 16:11
 2/5 A kérdező kommentje:
Leírnád hogyan jutottál el idáig? :/
2012. ápr. 2. 16:14
 3/5 anonim ***** válasza:

A=2(a*b+a*c+b*c)

592=2(10*12+10*c+12*c) /2

296=120+10c+12c /-120

176=22c /22

8=c

2012. ápr. 2. 16:16
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :D
2012. ápr. 2. 16:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Szivi! Az a poén,hogy kb tíz éve számoltam legutóbb felszínt. Majdnem nem tudtam.:D
2012. ápr. 2. 16:22