Egy téglatest felszíne 108 cm². Az egy csúcsban találkozó lapok területeinek aránya 2:3:4. Mekkorák a téglatest felszíne?

2011. ápr. 12. 18:48
 1/4 A kérdező kommentje:

Ha valaki leírná hogy hogyan számolt azt megköszönném,mert nem értem a feladatot,hogy hogyan kell kiszámolni.


És még van egy feladat:

[link]

2011. ápr. 12. 19:28
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy-egy oldal területe ab,bc,ac

2ab+2bc+2ac=108 ....... ab+bc+ac=54

ab / bc = 2/3 ......bc = 3/2 ab

bc / ac = 3/4 ......bc = 3/4 ac

Két jobb oldal megegyezik, ebből ....ab=

A második egyenletbe mindent ac -vel helyettesítve ....

Remélem így már megy?!

2011. ápr. 12. 19:54
 3/4 anonim ***** válasza:

A másik feladat még könnyebb:

Az első elemet úgy kapom meg, hogy n helyére egyet helyettesítek ..... 3/2

A második elemet úgy kapom meg, hogy n helyére kettőt .....

Innentől a "félkezeden" is ki tudod számolni!

2011. ápr. 12. 20:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt hiszem nem a felület - az adott -, hanem a lapok területe a kérdés.

Mivel az egy csúcsban találkozó lapok területének összege a felszín fele, az arányuk pedig 2:3:4, ezért írható

2x + 3x + 4x = 54

9x = 54

x = 6

====

Tehát az egyes lapok területe:

2*6 = 12 cm²

3*6 = 18 cm²

4*6 = 24 cm²

Ezek összege = 54

2011. ápr. 13. 17:38