2011. febr. 3. 16:12
1/6 anonim válasza:
Hát hogyan számolod ki a téglatest térfogatát?
T=a*b*m (m legyen a magasság)
Akkor? 1200=12*13*m innen m=1200/(12*13)=7,69 azaz legyen 7
Én egyébként gondolkozás nélkül rávágtam, hogy 1!
Mert egész szám, és senki nem mondta, hogy a lehető legnagyobb egész legyen!
2/6 A kérdező kommentje:
a téglatest térfogata Ta*M
2011. febr. 3. 17:00
3/6 A kérdező kommentje:
és innen hogyan tovább?
2011. febr. 3. 17:00
4/6 A kérdező kommentje:
a területe meg a*b
2011. febr. 3. 17:02
5/6 anonim válasza:
A téglatestet térfogata:Ta*M=alapterület*magasság=a*b*c
a=12 cm
b=13 cm
c=x
T<1100 cm3
T=a*b*c
1100>12*13*x
1100>156*x /:156
7,05>x
Mivel x egész ezért lehet 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; cm a harmadik oldal hossza.
6/6 anonim válasza:
Első vagyok.. Ne keseríts! Az okoz problémát, hogy más betűket használtam, mint nálatok az iskolában??
Ha a betűket nem is, a számokat, amiket behelyettesitettem, kiszámoltam felismerhetted volna!
Leveszem rólatok a kezemet....