Egy téglatest térgotata kisebb 1100cm3-nél egy csúcsban találkozó két éle 12 cm és 13 cm. Mekkora lehet ebbe a csúcsba futó harmadik éle, ha annak centiméterrel kifejezett mérőszáma egész szám?

2011. febr. 3. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát hogyan számolod ki a téglatest térfogatát?

T=a*b*m (m legyen a magasság)

Akkor? 1200=12*13*m innen m=1200/(12*13)=7,69 azaz legyen 7

Én egyébként gondolkozás nélkül rávágtam, hogy 1!

Mert egész szám, és senki nem mondta, hogy a lehető legnagyobb egész legyen!

2011. febr. 3. 16:19
 2/6 A kérdező kommentje:
a téglatest térfogata Ta*M
2011. febr. 3. 17:00
 3/6 A kérdező kommentje:
és innen hogyan tovább?
2011. febr. 3. 17:00
 4/6 A kérdező kommentje:
a területe meg a*b
2011. febr. 3. 17:02
 5/6 anonim ***** válasza:

A téglatestet térfogata:Ta*M=alapterület*magasság=a*b*c

a=12 cm

b=13 cm

c=x

T<1100 cm3

T=a*b*c

1100>12*13*x

1100>156*x /:156

7,05>x

Mivel x egész ezért lehet 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; cm a harmadik oldal hossza.

2011. febr. 3. 17:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.. Ne keseríts! Az okoz problémát, hogy más betűket használtam, mint nálatok az iskolában??

Ha a betűket nem is, a számokat, amiket behelyettesitettem, kiszámoltam felismerhetted volna!

Leveszem rólatok a kezemet....

2011. febr. 3. 17:26