Átalakítás! Gyök alatt 12 miért lesz kétszer gyök alatt 3?

Illetve az egykettedszer gyök alatt 48 miért lesz négyszer gyök alatt 3? Hogy kell az ilyeneket átszámolni fejben? Előre is köszönöm!

2015. jan. 21. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt a gyök azonosságot kell tudnod, hogy

gyök(a*b) = gyök(a)*gyök(b)


Mert 12 = 4*3


gyök(12) = gyök(4*3) = gyök(4)*gyök(3) = 2*gyök(3)



Ugyanígy 48=3*16


gyök(48) = 4*gyök(3)



Ha beviszünk a gyökjel alá, akkor is ezt visszafelé kell csinálni.

Először az egész szorzót át kell írni gyökös alakra.


3*gyök(2) = gyök(9)*gyök(2) = gyök(9*2) = gyök(18)

2015. jan. 21. 16:34
 2/3 anonim ***** válasza:

gyök(12) = gyök(4*3) = gyök(4) * gyök(3) = gyök(2^2) * gyök(3) = 2* gyök(3).


Ugyanígy:

1/2 * gyök(48) = 1/2 * gyök(16*3)= 1/2 * gyök(16) * gyök(3) = 1/2 * 4 * gyök(3) = 2* gyök(3)

2015. jan. 21. 16:37
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom mindkettotoknek a gyors es ertheto valaszt! :)
2015. jan. 21. 20:46