Illetve az egykettedszer gyök alatt 48 miért lesz négyszer gyök alatt 3? Hogy kell az ilyeneket átszámolni fejben? Előre is köszönöm!2015. jan. 21. 16:23
1/3 anonim válasza:
Azt a gyök azonosságot kell tudnod, hogy
gyök(a*b) = gyök(a)*gyök(b)
Mert 12 = 4*3
gyök(12) = gyök(4*3) = gyök(4)*gyök(3) = 2*gyök(3)
Ugyanígy 48=3*16
gyök(48) = 4*gyök(3)
Ha beviszünk a gyökjel alá, akkor is ezt visszafelé kell csinálni.
Először az egész szorzót át kell írni gyökös alakra.
3*gyök(2) = gyök(9)*gyök(2) = gyök(9*2) = gyök(18)
2/3 anonim válasza:
gyök(12) = gyök(4*3) = gyök(4) * gyök(3) = gyök(2^2) * gyök(3) = 2* gyök(3).
Ugyanígy:
1/2 * gyök(48) = 1/2 * gyök(16*3)= 1/2 * gyök(16) * gyök(3) = 1/2 * 4 * gyök(3) = 2* gyök(3)
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom mindkettotoknek a gyors es ertheto valaszt! :)
2015. jan. 21. 20:46