Kerlek! 4 az x -ediken = gyök alatt 2 per 8 (A 8 mar nincs gyok alatt csak a 2) Mi a megoldás? Részletesen kerlek szepen.


2015. jan. 5. 21:47
 1/2 anonim ***** válasza:

4^x=sqrt{2}/8=sqrt{1/32}

Négyes alapú logaritmusba mindkét oldalt:

x=log_4 (32^{-1/2})=-1/2 * log_4 (32)

Ezt már ki tudod számolni. Biztosan ismered a log_a b=log_c a / log_c b összefüggést is...

2015. jan. 5. 22:53
 2/2 anonim ***** válasza:

Fogod ezt az oldalt: [link]

Beírod ezt: 4^x = sqrt(2)/8


És szépen levezeti neked.

2015. jan. 6. 00:34