HELP ME! Elakadtam egy trigonometria feladatban, segítesz befejezni?


I.sinα/sinβ=cos(α+γ)/cos(β+γ)


α,β és γ egy általános háromszög szögei.

II.α+β+γ=180°.


sinβ≠0 cos(β+γ)≠0

β≠kπ k∈Z β+γ≠π/2+kπ k∈Z


α=180°-(β+γ)

β=180°-(α+γ)

γ=180°-(α+β)


sin[180°-(β+γ)]/sin[180°-(α+γ)]=cos(α+γ)/cos(β+γ)


sin(β+γ)/sin(α+γ)=cos(α+γ)/cos(β+γ)


(α+γ)=a≠kπ k∈Z

(β+γ)=b


sinb/sina=cosa/cosb


sina≠0 cosb≠0

a≠kπ k∈Z b≠π/2+kπ k∈Z

α+γ≠kπ β+γ≠π/2+kπ


sinb*cosb=sina*cosa

2sinb*cosb=sina*cosa*sinb

sin2a=sina*cosa*sinb



2014. aug. 18. 07:29
 1/6 A kérdező kommentje:

Az egyik sort elgépeltem, ezért most javítom:


*sin[180°-(β+γ)]/sin[180°-(α+γ)]=cos(α+γ)/cos(β+γ)

2014. aug. 18. 07:33
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem akarja az igazságot. :P
2014. aug. 18. 07:35
 3/6 A kérdező kommentje:
*sin[180°-(β+γ)]/sin[180°-(α+γ)]=cos(α+γ)/cos(β+γ)
2014. aug. 18. 07:37
 4/6 A kérdező kommentje:
*sin[180°-(β+γ)]/sin[180°-(α+γ)]=cos([alfa]+γ)/cos(β+γ)
2014. aug. 18. 07:38
 5/6 anonim ***** válasza:

ha nem haragszol meg, akkor nem folytatom, hanem egy másik írányból csinálom meg :D


sinα/sinβ = cos(α+γ)/cos(β+γ)


a jobboldalt átírjuk:

cos(α+γ) = cos(180°-β)

cos(β+γ) = cos(180°-α)


sinα/sinβ = cos(180°-β)/cos(180°-α)

beszorzunk sinβ*cos(180°-α)-vel


sinα*cos(180°-α) = cos(180°-β)*sinβ


van ugye egy ilyen addíciós tétel, hogy:

cos(α-β) = cosα*cosβ+sinα*sinβ

ezt felhasználjuk


sinα*(cos180°*cosα+sin180°*sinα)= sinβ*(cos180°*cosβ+sin180°*sinβ)

sinα*(-1*cosα+0*sinα)= sinβ*(-1*cosβ+0*sinβ)

-sinα*cosα = -sinβ*cosβ /*(-2)

2*sinα*cosα = 2*sinβ*cosβ

sin2α = sin2β

2α = 2β

α = β


tehát minden egyenlő szárú a háromszögre igaz



(UI: nagyon köszönöm, hogy vetted a fáradságot és ilyen szépen írtad le a feladatod :D )

2014. aug. 18. 11:09
 6/6 A kérdező kommentje:

Dehogy haragudtam meg,sőtt nagyon örülök hogy van valaki aki segített a feladatomban. Így legalább meghagytad nekem a lehetőséget, hogy saját magam találjam meg a hibámat. :)


A feladatot azért próbáltam a legjobban visszaadni, mert vannak olyan összefüggések amelyek csak derékszögű háromszögekre igazak, így elkerültük a téves megoldásokat. :)


Nagyon, nagyon, nagyon, nagyon köszönöm a segítséged!


UI: Jól esett a dicséreted! :)

2014. aug. 18. 15:35