Hogyan oldjuk meg az alábbi trigonometriai egyenletet a valós számok halmazán?

arcsin 2x = 1/2

2014. aug. 9. 12:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Itt koszinusszal kérdezték:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

#1 válaszoló voltam. Ugyanazokat használhatod, amiket ott javasoltam.

2014. aug. 9. 12:44
 2/3 anonim ***** válasza:

Vegyük mindkét oldal szinuszát:


sin(arcsin(2x))=sin(1/2)


A szinusz és az arkkoszszinusz "kiütik egymást":


2x=sin(1/2) /:2

x=sin(1/2)/2, ebben az esetben az 1/2 radiánban értendő.


Mivel az arcsin(2x) szigorúan monoton növekvő a [-1/2;1/2] intervallumon (és ugyanez az értékkészlete is), ezért az egyenletnek nincs több megoldása.

2014. aug. 10. 17:48
 3/3 szakor ***** válasza:

Megjegyzés a #2-höz.

Nem ugyanaz az értékkészlete. Hanem [-pi/2;pi/2]

2014. aug. 11. 07:11