arcsin 2x = 1/22014. aug. 9. 12:29
1/3 anonim válasza:
Itt koszinusszal kérdezték:
http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..
#1 válaszoló voltam. Ugyanazokat használhatod, amiket ott javasoltam.
2/3 anonim válasza:
Vegyük mindkét oldal szinuszát:
sin(arcsin(2x))=sin(1/2)
A szinusz és az arkkoszszinusz "kiütik egymást":
2x=sin(1/2) /:2
x=sin(1/2)/2, ebben az esetben az 1/2 radiánban értendő.
Mivel az arcsin(2x) szigorúan monoton növekvő a [-1/2;1/2] intervallumon (és ugyanez az értékkészlete is), ezért az egyenletnek nincs több megoldása.
3/3 szakor válasza:
Megjegyzés a #2-höz.
Nem ugyanaz az értékkészlete. Hanem [-pi/2;pi/2]