Valaki levezetné a következő exponenciális egyenletet részletesen?

2^(x+1) +2=2^(x+2)

2014. júl. 11. 20:14
 1/7 anonim válasza:
egy kis türelmet kérek és meglesz :)
2014. júl. 11. 20:25
 2/7 anonim válasza:

2^(x+1) +2=2^(x+2)

2^(x+1) +2= 2^x+2^2

2^(x+1) +2=2^x+2^1 *2^1

2^(x+1) +2=2^1 *2^x *2^1 --> 2^x *2^1= 2^(x+1)

2^(x+1) +2=2* 2^(x+1)

2^(x+1) =a

a+2=2a

a=2

2^(x+1)=2

2^(x+1)=2^1

x+1=1

x=0

2014. júl. 11. 20:41
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm! az a baj hogy kicsit elírtam tehát ez lenne az igazi egyenlet 2^(x+1) +8=2^(x+2)
2014. júl. 11. 20:44
 4/7 anonim ***** válasza:

2^x*2+8=4*2^x

2^x=a

2a+8=4a

8=2a

a=4

2^x=4

x=2

2014. júl. 11. 20:55
 5/7 anonim ***** válasza:

de meg lehet oldani új ismeretlen nélkül is

2*2^x+8=4*2^x /-2*2^x

8=2*2^x /:2

4=2^x

2²=2^x

x=2

2014. júl. 11. 21:08
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen a segítségeket! :)
2014. júl. 11. 21:43
 7/7 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM * :D
2014. júl. 11. 21:45