2^(x+1) +2=2^(x+2)2014. júl. 11. 20:14
1/7 anonim válasza:
egy kis türelmet kérek és meglesz :)
2/7 anonim válasza:
2^(x+1) +2=2^(x+2)
2^(x+1) +2= 2^x+2^2
2^(x+1) +2=2^x+2^1 *2^1
2^(x+1) +2=2^1 *2^x *2^1 --> 2^x *2^1= 2^(x+1)
2^(x+1) +2=2* 2^(x+1)
2^(x+1) =a
a+2=2a
a=2
2^(x+1)=2
2^(x+1)=2^1
x+1=1
x=0
3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm! az a baj hogy kicsit elírtam tehát ez lenne az igazi egyenlet 2^(x+1) +8=2^(x+2)
2014. júl. 11. 20:44
4/7 anonim válasza:
2^x*2+8=4*2^x
2^x=a
2a+8=4a
8=2a
a=4
2^x=4
x=2
5/7 anonim válasza:
de meg lehet oldani új ismeretlen nélkül is
2*2^x+8=4*2^x /-2*2^x
8=2*2^x /:2
4=2^x
2²=2^x
x=2
6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen a segítségeket! :)
2014. júl. 11. 21:43
7/7 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM * :D
2014. júl. 11. 21:45