27*2×=8*3× Exponenciális egyenlet. Valaki?

Sziasztok! Valaki levezetné nekem az egyenletet? × <- (ikszediken). :)

2014. júl. 2. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

27 * 2^x = 8 * 3^x

27/8 = (3^x)/(2^x)

27/8 = (3/2)^x

Mint látható, 3^3=27 és 2^3=8, ezért x=3

2014. júl. 2. 19:16
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Esetleg máshogy lehet számolni?
2014. júl. 2. 20:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Az exponenciális egyenleteknél mindig hasonló az eljárás.
2014. júl. 2. 21:00