[link]

2014. febr. 6. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:

25^x(5-7^x) = 7(5-7^x)


(5-7^x)(25^x-7) = 0


5-7^x = 0 vagy 25^x-7 = 0


7^x = 5


x*lg7 = lg5


x1 = lg5 / lg7


Ell.: ...


-----------

25^x = 7

.

.

.

2014. febr. 6. 18:02
 2/4 anonim ***** válasza:

Igaz, közben megelőztek a helyes válasszal:

[link]

2014. febr. 6. 18:25
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszotokat! Logaritmus nélkül meglehet oldani?
2014. febr. 6. 19:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. febr. 7. 12:46