Hogyan kell tovább megoldani az egyenletet? Elakadtam.


0,5(x-pi/6)+2kpi=7/6pi és van egy másik:

0,5(x-pi/6)+2kpi=11/6pi


2010. ápr. 26. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nincs elírva? Gondolom x-t és K-t kéne megtalálni. Viszont a bal oldal ugyanaz mind a kettő egyenletnél, ezek alapján 11/6PI=7/6PI, ami nem stimmel.
2010. ápr. 26. 16:18
 2/4 anonim ***** válasza:

en igazan szeretem a trigonometrikus egyenleteket, de ilyet meg nem lattam...

nem lehet, hogy a 2kpi, az a peridousra utal?mert akkor csak annyi lenne, hogy felbontod a zarojelet:

0,5x -pi/12= 11/6 pi

es akkor mar cak az x erteke kell, mivel a 2k*pi az a sin/cos periodusa, ahol k eleme Z-nek.

de ez csak tipp.

18/L

2010. ápr. 26. 16:30
 3/4 anonim ***** válasza:

2. vagyok:

vagy mi lenne, ha bevezetnel egy uj ismeretlent, es a zarojelben levo lenne, mondjuk az y, es akkor: 05y(plusz ugye a periodus) egyenlo 11/6pi-vel.

De ha nem trigonometrikus, es a sima 3,14es pire gondol, akkor bocsi(:

2010. ápr. 26. 16:33
 4/4 A kérdező kommentje:
jaj bocsi hogy nem adtam meg pontosan a feladatot.Ez egy trigonometrikus egyenlet,egy függvény zérushelyeit kell kiszámolni és így jutottam el ehhez az egyenlethez.Igen,a 2kpi az a periódus.
2010. ápr. 26. 19:29