Ax^2 + bx + c parabola átmegy a (6;0) és a (0;0) pontokon. Innentől ki tudja megmondani a parabola egyenletét?


Az eredmény elméletileg y = (1/6)x^2 - x


Előre is köszi


2011. okt. 24. 23:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Van egy másodfokú egyenleted, aminek ismert a két gyöke. Innentől gyöktényezős alak.
2011. okt. 24. 23:37
 2/5 BKRS ***** válasza:

Ha 6 es 0 pontokban metszi az x tengelyt, akkor ez lesz a szorzatta irt alakja:

y=A(x-6)x =Ax^2 -6Ax

Ez azonban nem eleg az A konstans megallapitasara, kellene meg egy adat hozza, kiveve ha az egyenletedben az "A" a mondat kezdo neveloje volt nem egy konstans szorzo tenyezo, ebben az esetben ugyanis A=1 lenne.

Vagyis

y= x^2 -6x

az pl jo minden esetben,

amugy meg pl:

y=(1/6)x^2 - x

is jo,

de akar az

y = (6*10^23)x^2 -(36*10^23)x

is megfelelo.

2011. okt. 24. 23:38
 3/5 A kérdező kommentje:
az az A az nem mondatkezdő... csak átírta a honlap nagyra, mivel mondatkezdő is egyben -.-
2011. okt. 25. 00:02
 4/5 anonim válasza:
Azt hittem, ez a fiatalok írásjele. A fülek meg a bmk xd stl lsd m.
2011. okt. 25. 00:32
 5/5 anonim válasza:
Ezzel mit üzensz? Fejtsd meg a kódot. És írd le, amit mondani akarsz. Kódok nélkül.
2011. okt. 25. 00:35