Az eredmény elméletileg y = (1/6)x^2 - x
Előre is köszi
2011. okt. 24. 23:18
1/5 anonim válasza:
Van egy másodfokú egyenleted, aminek ismert a két gyöke. Innentől gyöktényezős alak.
2/5 BKRS válasza:
Ha 6 es 0 pontokban metszi az x tengelyt, akkor ez lesz a szorzatta irt alakja:
y=A(x-6)x =Ax^2 -6Ax
Ez azonban nem eleg az A konstans megallapitasara, kellene meg egy adat hozza, kiveve ha az egyenletedben az "A" a mondat kezdo neveloje volt nem egy konstans szorzo tenyezo, ebben az esetben ugyanis A=1 lenne.
Vagyis
y= x^2 -6x
az pl jo minden esetben,
amugy meg pl:
y=(1/6)x^2 - x
is jo,
de akar az
y = (6*10^23)x^2 -(36*10^23)x
is megfelelo.
3/5 A kérdező kommentje:
az az A az nem mondatkezdő... csak átírta a honlap nagyra, mivel mondatkezdő is egyben -.-
2011. okt. 25. 00:02
4/5 anonim válasza:
Azt hittem, ez a fiatalok írásjele. A fülek meg a bmk xd stl lsd m.
5/5 anonim válasza:
Ezzel mit üzensz? Fejtsd meg a kódot. És írd le, amit mondani akarsz. Kódok nélkül.