Amelyben csak 3 gyök van.
2011. okt. 20. 18:34
 1/4 BKRS ***** válasza:

x(x-1)(x+1)=0

Eben pont 3 gyok lesz.

Felbontva a zarojelet:

x^3 - x = 0

2011. okt. 20. 18:36
 2/4 BKRS ***** válasza:

Ha meg meg magasabb fokut akarsz, akkor emeld mondjuk negyzetre:

x^6-2x^4+x^2 = 0

Szorzatta irva:

x^2 * (x - 1)^2 * (x + 1)^2 = 0

Vagyis itt is 3 gyok van csak.

2011. okt. 20. 18:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi a kérdésed? Ilyet akárhányat tudsz csinálni:

x⁵ - 13x⁴ + 59x³ - 97x² - 20x + 150 = 0

Ez tetszik?

2011. okt. 20. 18:42
 4/4 anonim ***** válasza:

2^x=x^2


ennek is 3 gyöke van:)

2013. jún. 28. 18:55