Amelyben csak 3 gyök van.2011. okt. 20. 18:34
1/4 BKRS válasza:
x(x-1)(x+1)=0
Eben pont 3 gyok lesz.
Felbontva a zarojelet:
x^3 - x = 0
2/4 BKRS válasza:
Ha meg meg magasabb fokut akarsz, akkor emeld mondjuk negyzetre:
x^6-2x^4+x^2 = 0
Szorzatta irva:
x^2 * (x - 1)^2 * (x + 1)^2 = 0
Vagyis itt is 3 gyok van csak.
3/4 anonim válasza:
Mi a kérdésed? Ilyet akárhányat tudsz csinálni:
x⁵ - 13x⁴ + 59x³ - 97x² - 20x + 150 = 0
Ez tetszik?