Sziasztok! Segítenétek, hogy mi ennek a szabálya?2014. júl. 2. 20:49
1/4 anonim válasza:
-0,5
A szabályt meg majd valaki leírja, aki okosabb nálam.
2/4 anonim válasza:
Ha egynél nagyobb hatványra emeled, akkor 0.01-nél mindig csak kisebb számot kapsz, tehát ez nem játszik. Ha negatív hatványra emelsz valamit, az azt jelenti, hogy a szám reciprokát veszed. Tehát ha 0.01-et -1edik hatványra emeled, az 1/0.01=100. Innen látható, hogy 100-nak a gyöke 10, a gyök pedig ekvivalens az 1/2 hatvánnyal. Tehát a megoldás -1/2.
3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És ezt hogy kéne számolni? 10^× = 0.01 * 10^3×+3
2014. júl. 2. 21:26
4/4 anonim válasza:
10^x = 0.01 * 10^(3x+3)
10^x = 0.01 * 10^3x * 10^3 (mivel a^(b+c)=a^b*a^c)
10^x = 10 * 10^3x (itt csak összevontam a 10^3*0.01-et)
10^(x-3x) = 10 (mivel a^(b-c)=a^b/a^c)
10^(-2x) = 10^1 (itt kihasználjuk, hogy az exponenciális függvény monoton, ezért 1=-2x)
-2x = 1
x = -1/2