Gedeve kérdése:

Mennyi 20 celziuszfokos vizet kell 25L 60 celziuszfokos vízhez kevernünk, hogy 30 celziuszfokos vizet kapjunk?

2014. márc. 19. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:
X*20+25*60=(X+25)*30
2014. márc. 19. 17:46
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. márc. 19. 17:52
 3/3 Bugya Péter ***** válasza:

20x+1500=30x+750

750=10x

x=75

2014. márc. 19. 20:22