A 4,5 V-os zsebtelep egyik sarkából a másikban 500C elektromos töltés jut a lemerülésig. Milyen magasra lehetne emelni egy 20kg-os testet ennek a zsebtelepben eltárolt energiának az árán?


Ezt hogy kell megcsinálni?

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni :)



2014. márc. 10. 18:48
 1/1 bongolo ***** válasza:

A zsebtelep által végzett munka, miközben Q=500C töltést mozgatott U=4,5V feszültségen keresztül:

W = Q·U


Az m=20kg tömeg felemelése h magasságra ennyi munkát igényel:

W = m·g·h


Vagyis:

Q·U = m·g·h

h = Q·U/(m·g)


A mértékegységek mind "normálisak" (V,C,kg,m/s²), ezért méterben jön ki a magasság.

2014. márc. 11. 00:03