Ezt hogy kell megcsinálni?
Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni :)
2014. márc. 10. 18:48
1/1 bongolo válasza:
A zsebtelep által végzett munka, miközben Q=500C töltést mozgatott U=4,5V feszültségen keresztül:
W = Q·U
Az m=20kg tömeg felemelése h magasságra ennyi munkát igényel:
W = m·g·h
Vagyis:
Q·U = m·g·h
h = Q·U/(m·g)
A mértékegységek mind "normálisak" (V,C,kg,m/s²), ezért méterben jön ki a magasság.