Nagyon kéne a kérdés mert 5-öst kapok érte matekból.2014. márc. 4. 20:15
1/4 Silber válasza:
m1*w1+m2*w2=m3*w3, illetve m1+m2=m3
1-es ill. 2-es indexszel vannak jelölve az összeöntendők, hármassal a keveréssel keletkezett oldaté.
m - adott oldat tömege
w - adott oldat töménysége.
Két egyenlet, két ismeretlen. Lineárisan függetlenek, tehát megoldható.
2/4 A kérdező kommentje:
Igen, de nem tudom hogy kell megoldani. :(
2014. márc. 4. 21:11
3/4 anonim válasza:
240x85+55Y=(240+Y)x73
Az x szorzást jelölne. Az Y az ismeretlen.
4/4 anonim válasza:
240*85 + x*55 = (240+x)*73
20400 + 55x = 17520 + 73x / -55x
20400 = 17520 + 18x / -17520
2880 = 18x / :18
160 = x
Tehát 160 g 55%-os kénsavval kell összekeverni! :)