240g 85%-os kénsavat mennyi 55%-os kénsavval kell keverni, hogy 73%-os kénsavat kapjunk?

Nagyon kéne a kérdés mert 5-öst kapok érte matekból.

2014. márc. 4. 20:15
 1/4 Silber ***** válasza:

m1*w1+m2*w2=m3*w3, illetve m1+m2=m3

1-es ill. 2-es indexszel vannak jelölve az összeöntendők, hármassal a keveréssel keletkezett oldaté.

m - adott oldat tömege

w - adott oldat töménysége.

Két egyenlet, két ismeretlen. Lineárisan függetlenek, tehát megoldható.

2014. márc. 4. 20:36
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, de nem tudom hogy kell megoldani. :(
2014. márc. 4. 21:11
 3/4 anonim ***** válasza:

240x85+55Y=(240+Y)x73


Az x szorzást jelölne. Az Y az ismeretlen.

2014. márc. 4. 22:31
 4/4 anonim ***** válasza:

240*85 + x*55 = (240+x)*73

20400 + 55x = 17520 + 73x / -55x

20400 = 17520 + 18x / -17520

2880 = 18x / :18

160 = x


Tehát 160 g 55%-os kénsavval kell összekeverni! :)

2014. márc. 5. 21:09