240 g 85%-os kénsavat mennyi 55 %-os kénsavval kell elkeverni, hogy 73%-os kénsavat kapjunk? 200 g 30%-os sóoldatot mennyi 36%-os sóoldattal kell keverni, hogy 34%-os sóoldatot kapjunk?

2013. márc. 13. 19:30
 1/2 anonim ***** válasza:

240*0,8 + x*0,55 = (240+x)*0,73



200*0,3 + X*0,36 = (200 + X)*0,34

2013. márc. 13. 20:04
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2013. márc. 13. 20:31