segítene valaki hogy ebből hogyan tudnák egyenletet kapni ? :D köszii2013. jan. 20. 13:13
2/3 A kérdező kommentje:
biztos értékelni fogja ezt a tanár xdd ;D
2013. jan. 20. 13:27
3/3 anonim válasza:
m1×w1 + m2×w2 = (m1+m2)×w3
m1=500g
w1=100m/m%
m2=?
w2=30m/m%
m3=m1+m2
w3=40m/m%
500*100+30m2=(500+m2)*40
ebből m2=3000g