500g sóhoz mennyi 30%-os sóoldatot kell öntenünk hogy 40%-os oldatot kapjunk?

segítene valaki hogy ebből hogyan tudnák egyenletet kapni ? :D köszii
2013. jan. 20. 13:13
 1/3 anonim ***** válasza:
kuurva sokat
2013. jan. 20. 13:19
 2/3 A kérdező kommentje:
biztos értékelni fogja ezt a tanár xdd ;D
2013. jan. 20. 13:27
 3/3 anonim ***** válasza:

m1×w1 + m2×w2 = (m1+m2)×w3

m1=500g

w1=100m/m%


m2=?

w2=30m/m%


m3=m1+m2

w3=40m/m%


500*100+30m2=(500+m2)*40

ebből m2=3000g

2013. jan. 20. 14:01