10 kilogramm 40%-os sóoldathoz mennyi 60%os sóoldatot adjunk, hogy a keverék 50%-os legyen? LÉGYSZI SEGEITSETEK, MERT LEOSZTÁLYOZZÁK, ÉS BIZTOSRA KELL MENJEK! KÖSZI ELŐRE

2011. okt. 22. 17:41
 1/9 Silber ***** válasza:
100%

Itt az ún. keverési egyenletet kell használnod.

m1*w1+m2*w2=m3*w3, ahol:

m1 az első oldat tömege

w1 az első oldat tömegtörtje

m2 a második oldat tömege

w2 a második oldat tömegtörtje

m3 az összeöntés utáni oldat tömege

w3 az összeöntés utáni oldal tömegtörtje.


Felírva az egyenletet:

10000*0,4+m2*0,6=(10000+m2)*0,5


Kiszámolod m2-t, és megkapod az eredményt grammban.

2011. okt. 22. 17:58
 2/9 A kérdező kommentje:
ezt nem értem :SS légyszi ird le máshogy!! mi az a m meg w??
2011. okt. 22. 18:00
 3/9 Silber ***** válasza:
ISTENEM... EMBER, OLVASD MÁR EL MIT ÍRTAM! A VÁLASZOM HÁROMNEGYEDE ARRA MENT EL, HOGY ELMAGYARÁZTAM MIT JELENT AZ M ÉS A W. KÉT PERC ALATT SOKAT NEM GONDOLKODHATTÁL RAJTA. LEGALÁBB PRÓBÁLD MEG BASSZUS.
2011. okt. 22. 18:02
 4/9 A kérdező kommentje:
ok igaz és menyni lesz az eredmény?
2011. okt. 22. 18:04
 5/9 Silber ***** válasza:
Próbáld meg kiszámolni. Ezt az egyenletet megoldani hatodikas tananyag.
2011. okt. 22. 18:06
 6/9 A kérdező kommentje:
EZÉRT IRTAM IDE, HOGY SEGÍTSETEK MEGCSINÁLNI, NEM AZÉRT, HOGY ÉN SZÁMOLJAM KI, UGYANIS HIDD EL PRÓBÁLKOZTAM!! LÉGYSZÍ MONDD MEG
2011. okt. 22. 18:09
 7/9 Silber ***** válasza:
Hányadikos vagy?
2011. okt. 22. 18:10
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha mégsem menne:

[link]

2011. okt. 22. 18:10
 9/9 anonim válasza:
10 kg-ot
2011. okt. 22. 21:11