Levezetné nekem valaki részletesen a következő exponenciális egyenletet?

2^(x+3) +3*2^(x-2)=280

2014. júl. 12. 18:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Addig alakítod, mig azonos kitevő nem lesz:


8*2^x+0.75*2^x=280

8.75*2^x=280


2^x=32.


Azaz x=5.


(Itt megjegyezzük, hogy a 2^x függvény szigorúan monoton, azaz nem kell több gyökkel számolni)

2014. júl. 12. 18:47
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!
2014. júl. 12. 18:54