2^(x+3) +3*2^(x-2)=2802014. júl. 12. 18:34
1/2 anonim válasza:
Addig alakítod, mig azonos kitevő nem lesz:
8*2^x+0.75*2^x=280
8.75*2^x=280
2^x=32.
Azaz x=5.
(Itt megjegyezzük, hogy a 2^x függvény szigorúan monoton, azaz nem kell több gyökkel számolni)
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!
2014. júl. 12. 18:54