Mennyi a cos (négyzet) 75 (fok) -sin (négyzet) 75 (fok) eredménye?


2014. aug. 17. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Azthiszem 0.

cos^2+ sin^2=1

2014. aug. 17. 19:22
 2/5 anonim ***** válasza:

A kérdésben negatív a sin négyzet, így az alábbi azonosságot kell látni:


cos(négyzet)x(fok)-sin(négyzet)x(fok)=cos(2x)


Esetedben ez cos(150 fok)


Ami a második negyedben van, azaz olyan, mint -cos(60fok).


Ami pedig tudjuk: -1/2

2014. aug. 17. 20:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Helyesen: - négyzetgyök(3)/2
2014. aug. 17. 23:51
 4/5 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, ezt az azonosságot levezetnéd nekem, kedves második? Meg tudod mutatni, hogy ezt esetleg miből lehet levezetni?
2014. aug. 18. 19:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Köszönöm a javítást. cos(150°) az a második negyedben van, és 180°-ból kell levonni 150°-et, ez 30°.

Tehát -cos(30°) az eredmény, vagyis valóban -gyök3/2.


Persze ha úgy tetszik, akkor -sin(60°)=-gyök3/2.


Kedves kérdező, a levezetést bármelyik, valamire is való középiskolai tankönyvben megtalálod.

Maga a képlet pedig a függvénytáblázatban is bennt szokott lenni.


Megjegyzem, ezen azonosság általánosítható a következőképp:


cos(x+y)=cos(x)*cos(y)-sin(x)*sin(y).


Vegyük észre, hogy x=y esetben épp az általam alkalmazott összefüggést kapjuk vissza.

2014. aug. 18. 21:27