VII. osztályos feladat:

a,b,c € (eleme) Z halmaznak, (egész számok);

4a-2b+c=0

Bizonyítsd, hogy b^2-4ac teljes négyzet.

Előre is köszi!



2014. aug. 15. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:

A feltétel miatt 4*a = 2*b-c. Ezt helyettesítve a b^2 - 4*a*c kifejezésbe:

b^2 - (2*b - c)*c = b^2 - 2*b*c + c^2 = (b - c)^2.


Feladat: csináld meg úgy is, hogy a feltételből c illetve b-t fejezed ki.

2014. aug. 15. 17:53
 2/3 anonim ***** válasza:
[(4a+c)/2]^2-4ac=16a^2+8ac+c^2-16ac=16a^2-8ac+c^2=(4a-c)^2
2014. aug. 15. 17:55
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, megy a zöld pacsi! :D
2014. aug. 15. 18:00