Mekkora a szürke háromszög területe, ha a CGHE egy 3 cm oldalú négyzet, és az ABDC négyszög is négyzet?


Állítások: A:6 cm2

B:8 cm2 8 cm2

C:9 cm2 9 cm2

D:10 cm2 10 cm2

E:10,5 cm2 10,5 cm2


2014. máj. 17. 20:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Kép nincs hozzá?
2014. máj. 17. 21:20
 2/3 anonim ***** válasza:

A háromszög területét az a*m(a)/2 képlettel fogjuk kiszámolni. Az EG oldal hossza a 3 cm oldalhosszú négyzet átlója, amit Pitagorasz tételével ki tudunk számolni:


3^2+3^2=|EG|^2

9+9=18=|EG|^2, vagyis gyök(18)=|EG|.


Most ugyancsak a Pitagorasz-tétellel számoljuk ki a CB átló hosszát; ez az átló merőleges az előbb kiszámolt EG átlóra:


5^2+5^2=|CB|^2

25+25=50=|CB|^2, vagyis gyök(50)=|CB|


Ezzel kiszámoltuk a BECG deltoid átlóit, amikből kiszámolható a területe:


gyök(50)*gyök(18)/2=30/2=15 cm^2.


Ahhoz, hogy eljussunk a szürke háromszög területéhez, ki kell vonnunk a CGE háromszög területét:


3*3/2=4,5 -> 15-4,5=10,5, tehát a szürke háromszög területe 10,5 cm^2.

2014. máj. 17. 21:56
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi.
2014. máj. 18. 16:03