Állítások: A:6 cm2
B:8 cm2 8 cm2
C:9 cm2 9 cm2
D:10 cm2 10 cm2
E:10,5 cm2 10,5 cm2
2014. máj. 17. 20:58
2/3 anonim válasza:
A háromszög területét az a*m(a)/2 képlettel fogjuk kiszámolni. Az EG oldal hossza a 3 cm oldalhosszú négyzet átlója, amit Pitagorasz tételével ki tudunk számolni:
3^2+3^2=|EG|^2
9+9=18=|EG|^2, vagyis gyök(18)=|EG|.
Most ugyancsak a Pitagorasz-tétellel számoljuk ki a CB átló hosszát; ez az átló merőleges az előbb kiszámolt EG átlóra:
5^2+5^2=|CB|^2
25+25=50=|CB|^2, vagyis gyök(50)=|CB|
Ezzel kiszámoltuk a BECG deltoid átlóit, amikből kiszámolható a területe:
gyök(50)*gyök(18)/2=30/2=15 cm^2.
Ahhoz, hogy eljussunk a szürke háromszög területéhez, ki kell vonnunk a CGE háromszög területét:
3*3/2=4,5 -> 15-4,5=10,5, tehát a szürke háromszög területe 10,5 cm^2.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszi.
2014. máj. 18. 16:03