*-----a-----
- - -
-a - -a
- - -
------a----*
2014. jún. 25. 19:49
1/1 anonim válasza:
Felbontod két derékszögű háromszögre, majd felírod az átlóra a Pitagorasz tételt: ha átló=c c*c=a*a+a*a ebből
c=gyök(2a*a)=a*gyök(2) Ez a jó megoldás.