Miért lesz ennek az eredménye a négyzet / 2?


Nevező: a-szor gyök2

Számláló: 2


és ez az egész tört a második hatványon


2014. jan. 21. 18:09
 1/2 A kérdező kommentje:

Vagyis fordítva, bocsánat!!!!


Számláló a-szor gyök2

Nevező 2

2014. jan. 21. 18:11
 2/2 anonim ***** válasza:

(a*gyök(2)/2)^2 = a^2*gyök(2)^2/2^2 = a^2*2/4 = a^2/2.


De lehet, hogy így érthetőbb lesz:

(a*gyök(2)/2)^2 = (a*gyök(2)/2)*(a*gyök(2)/2) = a*a*gyök(2)*gyök(2)/2/2 = a^2*2/4 = a^2/2.

2014. jan. 21. 18:21