Nevező: a-szor gyök2
Számláló: 2
és ez az egész tört a második hatványon
2014. jan. 21. 18:09
1/2 A kérdező kommentje:
Vagyis fordítva, bocsánat!!!!
Számláló a-szor gyök2
Nevező 2
2014. jan. 21. 18:11
2/2 anonim válasza:
(a*gyök(2)/2)^2 = a^2*gyök(2)^2/2^2 = a^2*2/4 = a^2/2.
De lehet, hogy így érthetőbb lesz:
(a*gyök(2)/2)^2 = (a*gyök(2)/2)*(a*gyök(2)/2) = a*a*gyök(2)*gyök(2)/2/2 = a^2*2/4 = a^2/2.