2x+3y=-15
x*y=-9 }
2014. jan. 8. 01:53
1/2 anonim válasza:
A másodikból y = -9/x ezt az elsőbe helyettesítve
2*x - 3*9/x = -15,
2*x^2 + 15*x - 27 = 0,
x12 = (-15 pm gyök(15^2 - 4*2*(-27)))/(2*2) = -15/4 pm 21/4.
x1 = 3/2, y1 = -6,
x2 = -9/2, y2 = 2.
2/2 anonim válasza:
Bocsánat, véletlenül elszámoltam az előbb.
x2 = -9 és y2 = 1.