2x+3y=-15

x*y=-9 }


2014. jan. 8. 01:53
 1/2 anonim ***** válasza:

A másodikból y = -9/x ezt az elsőbe helyettesítve

2*x - 3*9/x = -15,

2*x^2 + 15*x - 27 = 0,

x12 = (-15 pm gyök(15^2 - 4*2*(-27)))/(2*2) = -15/4 pm 21/4.

x1 = 3/2, y1 = -6,

x2 = -9/2, y2 = 2.

2014. jan. 8. 02:01
 2/2 anonim ***** válasza:

Bocsánat, véletlenül elszámoltam az előbb.

x2 = -9 és y2 = 1.

2014. jan. 8. 03:42