(1/2-x)-1=(1/x-2)-(6-x/3*(x^2-4)2013. dec. 2. 20:15
1/19 anonim válasza:
Megpróbálom megcsinálni! Ha megvan, akkor írom a választ :)
2/19 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. dec. 2. 20:37
3/19 anonim válasza:
Első válaszoló!
Ugy ezt próbálod megcsinálni?
1 / (2 - x) - 1 = 1 / (x - 2) - (6 - x) / (3 (x² - 4))
Gondolom a kérdezőnek ez a feladata.
(Így van normális eredmény: x1 = 2/3, x2 = -3 )
4/19 anonim válasza:
Hú, nagyon kijöttem már a gyakorlatból, de hátha együtt össze tudjuk rakni.
Az az első lépés szerintem, hogy az (x^2 - 4) -et átírod erre: (x+4)*(x-4)
5/19 anonim válasza:
# 3: Köszi, akkor nem szenvedek tovább :D
6/19 anonim válasza:
Jó! Remélem a kérdező ennyiből megérti:
7/19 A kérdező kommentje:
áldlak érte :*
2013. dec. 2. 21:13
8/19 A kérdező kommentje:
de nem értem :(
2013. dec. 2. 21:16
9/19 A kérdező kommentje:
az eleje körül nem tudnátok elmagyarázni?:(
2013. dec. 2. 21:18
10/19 anonim válasza:
Az egyenlet bal-oldalán van egy kivonás.
Közös nevező, a törtek bővítése, összevonás.
Csak nem ez a gondod?