Valaki segítene algebrai törtes másodfokú egyenletben?

(1/2-x)-1=(1/x-2)-(6-x/3*(x^2-4)
2013. dec. 2. 20:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Megpróbálom megcsinálni! Ha megvan, akkor írom a választ :)
2013. dec. 2. 20:34
 2/19 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. dec. 2. 20:37
 3/19 anonim ***** válasza:

Első válaszoló!

Ugy ezt próbálod megcsinálni?

1 / (2 - x) - 1 = 1 / (x - 2) - (6 - x) / (3 (x² - 4))

Gondolom a kérdezőnek ez a feladata.

(Így van normális eredmény: x1 = 2/3, x2 = -3 )

2013. dec. 2. 20:41
 4/19 anonim ***** válasza:

Hú, nagyon kijöttem már a gyakorlatból, de hátha együtt össze tudjuk rakni.

Az az első lépés szerintem, hogy az (x^2 - 4) -et átírod erre: (x+4)*(x-4)

2013. dec. 2. 20:43
 5/19 anonim ***** válasza:
# 3: Köszi, akkor nem szenvedek tovább :D
2013. dec. 2. 20:45
 6/19 anonim ***** válasza:

Jó! Remélem a kérdező ennyiből megérti:

[link]

2013. dec. 2. 20:55
 7/19 A kérdező kommentje:
áldlak érte :*
2013. dec. 2. 21:13
 8/19 A kérdező kommentje:
de nem értem :(
2013. dec. 2. 21:16
 9/19 A kérdező kommentje:
az eleje körül nem tudnátok elmagyarázni?:(
2013. dec. 2. 21:18
 10/19 anonim ***** válasza:

Az egyenlet bal-oldalán van egy kivonás.

Közös nevező, a törtek bővítése, összevonás.

Csak nem ez a gondod?

2013. dec. 2. 21:29
1 2