(2x-7)*(x+3)+(7x-1)*(2x+5)=46x-29
Ez az, amit aztán fel kell vezetni, hogy a=; b=; c=
Meg x_1,2= ...
Csak nem tudom hogy kell felbontani a zárójeleket, meg semmit...
3 számból álló valaminek kellene kijönnie, amiből ki birom szedni, hogy a= b= c=, majd levezetni
Nem értem... nagyon kellene a segítség.
2012. nov. 18. 17:14
1/3 anonim válasza:
2x^2+6x-7x-21+14x^2+35x-2x-5=46x-29
16x^2-14x+3=0
ekkor a=16; b=-14; c=3
A képletbe kell behelyettesíteni.
Kijön, hogy x1=0,5; x2=0,375
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
És ez hogy jött ki?:
16x^2-14x+3=0
2012. nov. 18. 17:21
3/3 anonim válasza:
Úgy jön ki, hogy elvégzed a kijelölt szorzásokat, majd összevonod az egynemű tagokat.