Valaki segít ebben a másodfokú matek egyenletben, hogy hogyan kell megoldani?


(2x-7)*(x+3)+(7x-1)*(2x+5)=46x-29


Ez az, amit aztán fel kell vezetni, hogy a=; b=; c=

Meg x_1,2= ...

Csak nem tudom hogy kell felbontani a zárójeleket, meg semmit...


3 számból álló valaminek kellene kijönnie, amiből ki birom szedni, hogy a= b= c=, majd levezetni

Nem értem... nagyon kellene a segítség.


2012. nov. 18. 17:14
 1/3 anonim ***** válasza:

2x^2+6x-7x-21+14x^2+35x-2x-5=46x-29


16x^2-14x+3=0


ekkor a=16; b=-14; c=3


A képletbe kell behelyettesíteni.

Kijön, hogy x1=0,5; x2=0,375

2012. nov. 18. 17:17
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

És ez hogy jött ki?:

16x^2-14x+3=0

2012. nov. 18. 17:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Úgy jön ki, hogy elvégzed a kijelölt szorzásokat, majd összevonod az egynemű tagokat.
2012. nov. 18. 17:37