Semmi ötletem sincs, akárhogy indultam el, elakadtam. És anno nem vettük át alaposan ezt a témakört. Szóval valaki le tudná vezetni nekem?
2^(x+2)-10=11*2^(x-2)
2014. jan. 3. 14:18
1/3 anonim válasza:
4*2^x-10=11*2^x/4
16*2^x-40=11*2^x
5*2^x=40
2^x=8
x=3
2/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm! a - 11*2^x nem esett le :)
2014. jan. 3. 14:42