Valaki segítene ebben az exponenciális egyenlet megoldásában?


Semmi ötletem sincs, akárhogy indultam el, elakadtam. És anno nem vettük át alaposan ezt a témakört. Szóval valaki le tudná vezetni nekem?


2^(x+2)-10=11*2^(x-2)


2014. jan. 3. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:

4*2^x-10=11*2^x/4

16*2^x-40=11*2^x

5*2^x=40

2^x=8

x=3

2014. jan. 3. 14:25
 2/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm! a - 11*2^x nem esett le :)
2014. jan. 3. 14:42
 3/3 anonim ***** válasza:
szivesen
2014. jan. 3. 14:49