Itt van ez a feladat.

Exponenciális egyenlet.

van ugyebár a 3x/3 és ugye a végén van az hogy szorozva 9cel az össeset.

Ebből hogy jön az ki hogy 3x+3?

értem hogy 9 cel szorzok és 3mmal osztok.

de nekem 3*9az 27 osztva 3mal az 9...

és nem értem hogy jön ki

ha valaki segít köszönöm

Boldog Karácsonyt! :)


[link]



2013. dec. 24. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Íme:

[link]


Boldog Karácsonyt!

2013. dec. 24. 19:27
 2/9 A kérdező kommentje:

hát vesszek meg nem értem :D

hogy lesz egy törtöből 2 egész szám?

hogy 3x/3

3x+3??

nézem de nem látom :D

2013. dec. 24. 19:36
 3/9 anonim ***** válasza:

Három tag van, három is marad.


3^x + 3^x / 3 + 3^x / 9 = 13


Minden tagot szorzunk 9-cel.


Az első tag 3^x. Szorozva 9-cel: 9*3^x lesz.


A második tag 3^x / 3. Szorozva 9-cel: 3*3^x lesz, mert egyszerűsítünk 3-mal.


A harmadik tag 3^x / 9. Szorozva 9-cel simán 3^x lesz, ez 1*3^x.

2013. dec. 24. 20:28
 4/9 anonim ***** válasza:

Még egy kis magyarázat:

[link]

2013. dec. 24. 20:34
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm

és megvan hol akadtam el

ez az egyszerűsítés hogy megy?

egyszerűsítés nélkül hogy/mennyi lenne?

2013. dec. 24. 20:40
 6/9 anonim ***** válasza:

9 * 3^x / 3


A 3^x az marad 3^x, ismeretlenes tag, x-es tag. Lehet, hogy ez zavar meg. Itt a 3 az hatványalap, nem szorozhatom, nem oszthatom semmivel sem.


Ugyanaz, mintha 9*a/3 lenne. Vagy csak 9/3. Egyszerűsíthetek 3-mal. A 9 osztható 3-mal, megvan benne 3-szor, maradék nélkül.


9*a/3 = 3*a


9/3 = 3


9 * 3^x / 3 = 3 * 3^x

2013. dec. 24. 20:49
 7/9 A kérdező kommentje:

áhá

már valami pislákol azért

:D

tudnál esetleg írni egy másik példát ami nem 9 meg 3?

mert lehet az akadályozza meg agyam rejtett mélységét hogy megértsem hogy a 3 meg a 9 ennyire összehangba van ah aérted mire gondolok

mondjuk ami nem 3*3 hanem 2 különböző szám.

már érzem agyamba hogy nem kell sok és megérti :)

köszi :)

2013. dec. 24. 20:59
 8/9 anonim ***** válasza:

20*x / 4 = 5*x


14*5^x / 7 = 2*5^x

2013. dec. 24. 21:03
 9/9 A kérdező kommentje:

Azt hiszem megértettem :D

köszönöm szépen

2013. dec. 24. 21:31