2013. nov. 24. 23:12
1/4 A kérdező kommentje:
5az x²en az 5*5xediken vagy 5xediken*5xediken?
Vagy akinek így tetszik : 5^x² az 5*5^x vagy 5^x*5^x?
2013. nov. 24. 23:19
2/4 anonim válasza:
Ha erre gondolsz: 5^(x^2) akkor semelyik. Ezt (szerintem) nem lehet szebben kifejezni.
1) 5*(5^x) = 5^(x+1)
2) (5^x)*(5^x) = 5^(2x)
De ha 5x^2 gondolsz, akkor 5*x*x
3/4 anonim válasza:
Egyik sem. Próbáld ki például x=3 -mal.
5^9=1953125
5*5^3=625
5^3*5^3=15625
4/4 anonim válasza:
5^x² = 5^(x*2)
(5^7)^8 = 5^(7*8) = 5^56