2013. nov. 24. 23:12
 1/4 A kérdező kommentje:

5az x²en az 5*5xediken vagy 5xediken*5xediken?

Vagy akinek így tetszik : 5^x² az 5*5^x vagy 5^x*5^x?

2013. nov. 24. 23:19
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha erre gondolsz: 5^(x^2) akkor semelyik. Ezt (szerintem) nem lehet szebben kifejezni.


1) 5*(5^x) = 5^(x+1)

2) (5^x)*(5^x) = 5^(2x)


De ha 5x^2 gondolsz, akkor 5*x*x

2013. nov. 24. 23:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyik sem. Próbáld ki például x=3 -mal.

5^9=1953125

5*5^3=625

5^3*5^3=15625

2013. nov. 24. 23:24
 4/4 anonim válasza:

5^x² = 5^(x*2)


(5^7)^8 = 5^(7*8) = 5^56

2013. dec. 17. 18:36