Hogyan kell megoldani ezt az exponenciális egyenletet?

9^x+1 + 3^x+2 = 810

2013. okt. 18. 22:50
 1/2 anonim ***** válasza:

9^(x+1) + 3^(x+2) = 810

9^x * 9 + 3^x + 9 =810

9(9^x + 3^x)=810

9^x + 3^x =90

3^2x + 3^x =90

3^x=y

y^2+y-90=0

y1=-10

y2=9


3^x=(-10) nem jó

3^x=9

x=2

2013. okt. 18. 23:19
 2/2 anonim ***** válasza:

egy apróság:

a 2. sorban +9 helyett *9

2013. okt. 19. 09:36