9^x+1 + 3^x+2 = 8102013. okt. 18. 22:50
1/2 anonim válasza:
9^(x+1) + 3^(x+2) = 810
9^x * 9 + 3^x + 9 =810
9(9^x + 3^x)=810
9^x + 3^x =90
3^2x + 3^x =90
3^x=y
y^2+y-90=0
y1=-10
y2=9
3^x=(-10) nem jó
3^x=9
x=2
2/2 anonim válasza:
egy apróság:
a 2. sorban +9 helyett *9