És levezetve pls ,köszönöm2013. okt. 5. 20:13
1/4 anonim válasza:
Mobilon nem tudom levezetni, de ez egy nagyon kis egyszerű egyenlet. 49-et átírod (7^2)^x -re. Akkor kijön, hogy 7^2x. Majd bal oldal kitevőit összeadod: 7^3x-3 és onnan már gyerekjáték.
2/4 anonim válasza:
Legutóbb itt foglalkoztunk (pontosan?)ilyen feladatokkal:
http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..
3/4 anonim válasza:
7^2x * 7^x-3 = 7^4x-5
7^2x+(x-3) = 7^4x-5 <- ebből raksz egy nyilat, odaírod, hogy exp. fv. szig mon. (emiatt elhagyhatod az alapot, és csak a kitevőt írod le)
2x+x-3=4x-5
3x-3=4x-5
2=x
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek !:D
2013. okt. 6. 13:45