Exponenciális egyenletek,49^x*7^x-3=7^4x-5 ebbe szeretném kérni egy kis segítséget?

És levezetve pls ,köszönöm

2013. okt. 5. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Mobilon nem tudom levezetni, de ez egy nagyon kis egyszerű egyenlet. 49-et átírod (7^2)^x -re. Akkor kijön, hogy 7^2x. Majd bal oldal kitevőit összeadod: 7^3x-3 és onnan már gyerekjáték.
2013. okt. 5. 20:50
 2/4 anonim ***** válasza:

Legutóbb itt foglalkoztunk (pontosan?)ilyen feladatokkal:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2013. okt. 5. 21:30
 3/4 anonim ***** válasza:

7^2x * 7^x-3 = 7^4x-5

7^2x+(x-3) = 7^4x-5 <- ebből raksz egy nyilat, odaírod, hogy exp. fv. szig mon. (emiatt elhagyhatod az alapot, és csak a kitevőt írod le)


2x+x-3=4x-5

3x-3=4x-5

2=x

2013. okt. 5. 23:35
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek !:D
2013. okt. 6. 13:45