2011. jan. 17. 16:19
2/3 anonim válasza:
a log(a alapú)b az a szám, amit ha a-ra emelünk, b-t kapunk
ez esetben a=4 b=(gyök2)/8, vagyis x=log(4)(gyök2)/8
3/3 DudoloPocok válasza:
8*4^x=2^(1/2) ha 8-al megszorzom
2^3*2^(2x)=2^(1/2)
2^(2x+3)=2^(1/2)
akkor igaz, ha a kitevők azonosak
2x+3=1/2
x=-5/4