Exponenciális és logaritmus egyenletek és egyenletrendszerek. Hogy kellene neki állni ennek a feladatnak? Kepfeltoltes.hu/110117/598294143n_vtelen_www.kepfeltoltes.hu _. Jpg

2011. jan. 17. 16:19
 1/3 A kérdező kommentje:
2011. jan. 17. 16:22
 2/3 anonim ***** válasza:

a log(a alapú)b az a szám, amit ha a-ra emelünk, b-t kapunk


ez esetben a=4 b=(gyök2)/8, vagyis x=log(4)(gyök2)/8

2011. jan. 17. 16:36
 3/3 DudoloPocok ***** válasza:

8*4^x=2^(1/2) ha 8-al megszorzom


2^3*2^(2x)=2^(1/2)


2^(2x+3)=2^(1/2)


akkor igaz, ha a kitevők azonosak

2x+3=1/2

x=-5/4

2011. jan. 17. 16:38