Matek házi, egyenletrendszerek?


x2 + y2 = 25

(x-3,5)2 + (y-0,5)2 = 25


A kettesek mindenhol "a négyzeten"-t jelentenek! (kivéve persze az egyenlőség jel után) Valaki meg tudná írni hogy mi a végeredménye ennek? Köszönöm


2011. szept. 10. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiből nem lehet megoldani szerintem.

Csak úgy, hogy végtelen megoldása van.

Persze lehet, hogy tévedek. :D

De biztos, hogy jól írtad?

2011. szept. 10. 17:43
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tévedtem.


x = 1/4 (7-sqrt(7)), y = 1/4 (1+7 sqrt(7))

és

x = 1/4 (7+sqrt(7)), y = 1/4 (1-7 sqrt(7))


Az sqrt = négyzetgyök.

Sajnos a levezetést nem tudom egyenlőre.

2011. szept. 10. 17:46
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én meg a levezetést tudom és a közelítő eredményt.

Az előző hozzászóló pontos értékével egyezik az én közelítő értékem - tehát mindkettőnk megoldása jó.

[link]

Sok sikert a kérdezőnek, hogy az Ő megoldása is jó legyen!!

2011. szept. 10. 21:22
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: ez hanyadikos feladat?

Válaszoló: milyen progit használsz ábrázolásra? :)

2011. szept. 10. 21:27
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Válaszoló vagyok.

A beírás és a grafikus ellenőrzés: GeoGebra 4.0

Miért kérded?

2011. szept. 10. 21:44
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat 13. -os vagyok gimibe járok. Azóta persze megoldódott a feladat! :))
2011. szept. 20. 16:12