Nem igazán értem, segítenétek levezetni?
3^4-x +3^x-1 -1=0
9^x+1 -4*3^x -69=0
2013. szept. 29. 14:18
1/5 A kérdező kommentje:
elírtam:
3^(4-x)+3^(x-1)-1=0
2013. szept. 29. 14:30
2/5 A kérdező kommentje:
9^(x+1)-4*3^(x)-69=0
2013. szept. 29. 14:31
3/5 A kérdező kommentje:
kérlek segítsetek... nagyon hálás lennék! már egy órája ülök felette..
2013. szept. 29. 14:36
4/5 anonim válasza:
ezek álcázott másodfokú egyenletek!!!
az első:
(3^4)/(3^x)+(3^x)/3-1=0
ha most 3^x-t elnevezed y-nak, akkor:
81/y+y/3-1=0
szorozva 3y-nal:
243+y^2-3y=0
ez y-ra nézve másodfokú....
a másodikban y=3^x helyettesítéssel:
9*y^2-4a-69=0
ez szintén másodfokú...
5/5 anonim válasza:
Illene megköszönnöd Parafagólemnek, hogy megválaszolta a kérdésedet.