6. os matek házi szerintetek hogy kell?


Három féle kiszerelésben vásárolhatunk ásványvizet:palack,kanna,ballon.

Ha 6 palackkal veszünk,akkor ugyan annyi vizünk van összesen mintha 1 kannával és 1 ballonnal vettünk volna.

Egy palackban és egy kannában annyi víz van összesen mint 1 ballonban.A kanna térfogata 3 literrel több,mint egy palacké.Hány liter víz fér egy ballonba?



2013. szept. 29. 13:04
 1/1 anonim ***** válasza:

A következőket tudjuk:


6*p=k+b

p+k=b

k=p+3


A k helyére beírjuk a p+3-at a második egyenletbe


p+(p+3)=b /zárójelbontás

p+p+3=b /összevonás

2*p+3=b


A b helyére beírjuk a 2p+3-at, k helyére a p+3-at az első egyenletbe:


6*p=(p+3)+(2*p+3) /zárójelbontás

6*p=p+3+2*p+3 /összevonás

6*p=3*p+6 /-3*p

3*p=6 /:3

p=2


Tehát a palack 2 literes, innen a ballon b=2*2+3=7 literes, a kanna k=2+3=5 literes.

2013. szept. 29. 13:37