Három féle kiszerelésben vásárolhatunk ásványvizet:palack,kanna,ballon.
Ha 6 palackkal veszünk,akkor ugyan annyi vizünk van összesen mintha 1 kannával és 1 ballonnal vettünk volna.
Egy palackban és egy kannában annyi víz van összesen mint 1 ballonban.A kanna térfogata 3 literrel több,mint egy palacké.Hány liter víz fér egy ballonba?
2013. szept. 29. 13:04
1/1 anonim válasza:
A következőket tudjuk:
6*p=k+b
p+k=b
k=p+3
A k helyére beírjuk a p+3-at a második egyenletbe
p+(p+3)=b /zárójelbontás
p+p+3=b /összevonás
2*p+3=b
A b helyére beírjuk a 2p+3-at, k helyére a p+3-at az első egyenletbe:
6*p=(p+3)+(2*p+3) /zárójelbontás
6*p=p+3+2*p+3 /összevonás
6*p=3*p+6 /-3*p
3*p=6 /:3
p=2
Tehát a palack 2 literes, innen a ballon b=2*2+3=7 literes, a kanna k=2+3=5 literes.