Csizmadia Danca kérdése:

Írj fel olyan egyenletet, amelynek pontosan 2 megoldása (gyöke) van. Levezetné valaki?


#egyenlet #2gyök
2013. szept. 10. 18:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Akkor van pontosan 2 valós gyök, ha b^2-4ac pozitív szám.
2013. szept. 10. 18:48
 2/2 anonim ***** válasza:

Minden másodfokú egyenletnek két megoldása van, de ezek lehetnek komplex számok (ha a diszkrimináns negatív) vagy egybeeshetnek (ha a diszkrimináns nulla). Az egybeesés azt jelenti, hogy kétszer lehet kiemelni a kérdéses gyököt a polinomból: x2+4x+4=(x+2)*(x+2), így a -2 az x2+4x+4=0 egyenletnek kétszeres gyöke.


Továbbá nagyon sok másfajta egyenletet lehet felírni, aminek pontosan két gyöke van, ha nem ragaszkodunk a polinomokhoz.


Most jól összezavartalak, de hát a feladat van rosszul megfogalmazva. Gondolom téged az az eset érdekel, mikor két különböző valós gyök van egy polinom=0 alakú egyenletnél. Erre megfelelő lesz az első válaszoló megoldása, bár - ha nem zavarnak a többszörös gyökök - lehet magasabb fokú is a megoldás. Pl. csinálsz egy másodfokút, aztán négyzetre emeled az egészet, az is jó lesz.

2013. szept. 10. 19:03